projekt-stoiska-targowego 1

Wizualizacja stoiska targowego – na co powinieneś zwrócić uwagę?

Skuteczny projekt stoiska targowego to pierwszy krok w kierunku sukcesu na imprezie branżowej. Przedsiębiorców zainteresowanych efektywną promocją zachęcamy do bliższego zapoznania się z przebiegiem procesu projektowania oraz najważniejszymi „dobrymi praktykami” w tym obszarze. W naszym poradniku prezentujemy najpopularniejsze techniki wizualizacyjne oraz najważniejsze parametry techniczne, które mogą zadecydować o powodzeniu przedsięwzięcia. Zapraszamy do lektury!

Jak wygląda projektowanie stoisk targowych?

Proces projektowania składa się z kilku etapów, podczas których opracowywane zostają:

  • wizualizacja standu i dekoracji,
  • techniczne rysunki wykonawcze, odnoszące się do charakteru wydarzenia oraz z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa w miejscu przeznaczenia.

Poza specyfiką obiektu docelowego przy planowaniu należy również uwzględnić charakterystykę firmy, oferowanego produktu, a przede wszystkim – indywidualne wymagania klienta. Niezwykle przydatne są w tym kontekście nowoczesne wizualizacje 3D, które umożliwiają realistyczne zaprezentowanie efektu.

projektowanie-stoiska-targowego 1a

Przedstawienie produktu

Nawet najbardziej kreatywne stoiska targowe i zaawansowane technologicznie projekty nie zrekompensują braku interesującej oferty produktowej. Z tego powodu jednym z najważniejszych celów projektanta powinno być wierne i atrakcyjne odzwierciedlenie produktu za pomocą najnowocześniejszych rozwiązań technicznych. Jedną z najefektywniejszych i najbardziej imponujących technik prezentacji stanowi rendering 3D. Tego rodzaju technologia skutecznie zaprezentuje klientom design i funkcjonalność towaru, istotnie przewyższając pod tym względem katalogi i spoty reklamowe.

Niezależnie od wybranej metody warto zadbać o maksymalnie realistyczne odzwierciedlenie detali oraz wysoką jakość grafiki. Powyższe cechy decydują nie tylko o wyrazistości obrazu, lecz także postrzegania samego wyrobu. Dbałość o szczegóły w zakresie prezentacji oferty produktowej świadczy o wysokiej transparentności firmy, a także jej pewności co do jakości oferowanych produktów.

Odwzorowanie kolorów i materiałów

Renderowanie 3D stanowi aktualnie jedno z najlepszych źródeł informacji na temat planowanego kształtu stoiska targowego. Aby tak się stało, należy jednak zadbać o wiarygodne odwzorowanie kolorów i materiałów, które mają zostać wykorzystane w celu promocji firmy na targach. Tylko w ten możliwe jest uzyskanie rzetelnej opinii klienta na temat planowanego designu, a także pełnej satysfakcji w odniesieniu do efektu.

Realistyczne oświetlenie

Oświetlenie to niezwykle istotna składowa przestrzeni promocyjnej, pełniąca w pewnym stopniu rolę funkcjonalnej dekoracji standu. Realistyczne światło o naturalnej barwie i umiarkowanym natężeniu skutecznie podkreśli klimat wystawy oraz najważniejsze jej elementy. Szeroki asortyment lamp wystawienniczych stwarza projektantom niezwykle szerokie możliwości w zakresie aranżacji kreatywnego stoiska targowego. Dostępne są modele LED, reflektory, lasery, oświetlenie efektowe i żarowe. Wizualizacja powinna jak najwierniej odzwierciedlać planowane oświetlenie standu.

stoisko-targowe-projekty

Indywidualne i kreatywne podejście

Jak już wspomnieliśmy w jednym z poprzednich punktów, projektowanie stoiska targowego to w dużej mierze indywidualne przedsięwzięcie. Opracowanie projektu, który będzie jednocześnie ciekawy, funkcjonalny i dopasowany do specyfiki firmy wymaga od twórcy dużej kreatywności. Umiejętnie zaprojektowany stand powinien nawiązywać do misji przedsiębiorstwa, potrzeb jego klientów, a nawet jego pozycji rynkowej. Przykładowo, szerokie wykorzystanie srebra oraz złota – barw utożsamianych z luksusem – pozwala podkreślić ekskluzywność oferty produktowej. 

Szukasz profesjonalnego projektu na targi? Sprawdź naszą ofertę!

Skuteczne zaprojektowanie stoiska targowego wymaga nie tylko kreatywności, ale i specjalistycznej wiedzy technicznej. Love Exhibitions Consulting to zespół specjalistów z doświadczeniem w aranżacji, montażu i bieżącej obsłudze wystawowego standu zarówno na arenie lokalnej, jak i międzynarodowej. Na życzenie klienta oferujemy również wsparcie w zakresie transportu materiałów, rezerwacji powierzchni oraz kontaktu z organizatorami. Zapraszamy do zapoznania się z zakresem naszych usług oraz dotychczasowymi projektami.