nowoczesne stoisko targowe

3 sposoby na zieleń na stoiskach targowych – zainspiruj się naszymi projektami

Firmy zabudowujące stoiska targowe prześcigają się dziś w pomysłach na projekty stoisk targowych. Wykorzystują nowoczesne technologie, dbają o atrakcyjne oświetlenie i stosują techniki marketingu sensorycznego. Jednak ważna jest również kreatywna aranżacja zabudowy. Co powiesz na to, aby zamiast kolorowymi grafikami ozdobić ściany zielenią? To świetne rozwiązanie, dzięki któremu zwiększysz zainteresowanie swoją ofertą na targach! Jesteś ciekaw, jak zazielenić punkty wystawiennicze? Zainspiruj się pomysłami firmy Love Exhibitions Consulting zajmującej się ich projektowaniem!

Żywe rośliny na targach – niesłabnący trend

Wypełnione żywymi roślinami nowoczesne stoisko targowe to coś więcej, niż tylko sposób na wyróżnienie się wśród konkurencji. Pamiętaj, że żyjemy w czasach, w których coraz większy nacisk kładzie się na ekologię. Stawiając na roślinne ozdoby, dajesz do zrozumienia, że Twoja firma ceni sobie bliskość natury.

Projektowanie stoisk targowych z wykorzystaniem zieleni do ozdabiania ścianek zyskuje na popularności. Przedsiębiorcy doceniają takie kreatywne rozwiązania, gdyż stoisko uzupełnione o rośliny:

  • tworzy przyjemną atmosferę, pozwalającą się wyciszyć i zrelaksować,
  • ma oryginalny wygląd,
  • po zakończeniu targów może stać się ozdobą siedziby firmy.

Jak udekorować roślinnością jego zabudowę? Specjaliści firmy Love Exhibitions Consulting w tego typu projektach często stawiają na ogrody wertykalne. Dobrym pomysłem jest także ustawienie roślin w donicach lub pokrycie ścian mchem.

roślinność na targach

Roślinność na ścianach, czyli ogrody wertykalne

W ostatnich latach ogrody wertykalne cieszą się coraz większą popularnością. Pojawiają się na ścianach m.in. w biurach czy obiektach użyteczności publicznej. Bazą do ich wykonania są specjalne stelaże, które tworzą niewielkie kieszonki przeznaczone do umieszczania roślin. Co ważne, konstrukcję da się rozbudować o system nawadniający z zamkniętym obiegiem wody. Rozwiązanie to z powodzeniem można wykorzystać przy projektowaniu kreatywnego stoiska targowego. Wiele takich projektów można znaleźć na naszej stronie.

Ogrody wertykalne pięknie się prezentują w punktach wystawienniczych i doskonale nadają się np. do oddzielania przestrzeni. Jednak najważniejsze jest to, że mogą być wypełnione zarówno soczystą zielenią, jak i barwnymi kwiatami.

Designerskie ściany z mchu

Ciekawą alternatywą dla ogrodów wertykalnych są ściany wyłożone mchem. To kolejne designerskie rozwiązanie, z którego pomocą można stworzyć wyjątkowe, bardzo kreatywne stoiska targowe. Mech stanie się wyjątkowo piękną, zieloną dekoracją. Jego zaletą jest brak konieczności nawadniania. Do tego pokryta nim ścianka wykazuje właściwości antystatyczne.

Zastanawiasz się, jak wykorzystać tę roślinę? Podczas projektowania nowoczesnych punktów wystawienniczych często używamy jej do tworzenia różnych wzorów. Można np. ułożyć z niej firmowe logo lub zrobić napis ze slangiem reklamowym.

dekoracje na stoiskach targowych

Rośliny w nowoczesnych donicach

Uzupełnieniem zielonej ściany pokrytej mchem lub ogrodu wertykalnego, mogą być nowoczesne donice z żywymi roślinami. Podczas projektowania kreatywnych stoisk targowych, używamy ich np. do estetycznego wygradzania przestrzeni. W zależności od potrzeb można stosować zarówno duże gazony, jak i małe doniczki. Różnorodność kolorystyki tych akcesoriów sprawia, że łatwo dopasować ją do identyfikacji wizualnej marki.

Przy projektach punktów ozdobionych donicami, polecamy umieszczanie w nich roślin mniej wymagających. Najlepsze są gatunki dobrze znoszące suche warunki, które nie wymagają regularnego podlewania.

Poszukujesz oryginalnego i kreatywnego projektu stoiska targowego? Skontaktuj się z Love Exhibitions Consulting

Wykorzystanie roślin na stoisku wystawienniczym to świetny sposób na wyróżnienie oferty i poprawę wizerunku marki. Jednak przy projektowaniu zielonych ścianek należy zadbać o spójność wizualną całej przestrzeni. Z tego powodu zadaniem tym powinni zająć się specjaliści. Nasza firma Love Exhibitions Consulting wykona projekt nowoczesnego stoiska targowego pełnego zieleni! Zajmiemy się także jego produkcją oraz montażem, w tym na imprezach zagranicznych. Już w przyszłym roku odbędą się m.in. targi architektury 4 Design Days oraz medyczne Medlab Middle East. Jeśli działasz w jednej z tych branż, zdecyduj się na udział w nich. Zgłoś się do nas, a przygotujemy dla Ciebie kreatywny, „zielony” punkt wystawienniczy.