stoisko-milagro

Jak detale przykuwają uwagę zwiedzających? Wyróżnij się na targach z Love Exhibitions Consulting!

Wystawy i targi branżowe to doskonała okazja na to, aby dotrzeć do szerokiego grona zainteresowanych. Aby dać się zapamiętać z jak najlepszej strony, warto zadbać o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół aranżacji stoiska. W naszym poradniku prezentujemy zarówno sprawdzone, jak i nieszablonowe sposoby na wyróżnienie się z tłumu. Udzielamy popartych doświadczeniem porad w zakresie kolorystyki, wystroju i organizacji przestrzeni. Zapraszamy do lektury!

Małe elementy składają się na efekt wow!

Efektowna wystawa na imprezie branżowej to znakomita wizytówka przedsiębiorstwa oraz organizacji odpowiedzialnej za projektowanie jej stoiska targowego. Przy tworzeniu projektu ogromne znaczenie ma to, aby detale tworzyły spójną całość – zarówno z elementami głównymi przestrzeni promocyjnej, jak i identyfikacją wizualną marki. Optymalnie dobrane elementy przestrzeni pozytywnie wpłyną na efekt wizualny, jak również umożliwią łatwą identyfikację firmy po zakończeniu przedsięwzięcia. W kolejnych punktach znajdują się najważniejsze wskazówki w kwestii doboru kolorystyki, oświetlenie oraz aranżacji zabudowy.

Postaw na zdecydowany kolor i kontrasty

Wszystkie profesjonalne firmy dbają o to, aby ich stoiska targowe odpowiadały aktualnym trendom aranżacyjnym. Współcześnie na świecie króluje minimalizm, polegający na wykorzystaniu prostej, ale niezwykle trafnie dobranej kolorystyki. Choć (jak już wspomniano) najważniejsze jest zachowanie spójności z identyfikacją wizualną brandu, warto skorzystać z odcieni wyrazistych (np. kontrastowych), jak i oddziałujących na emocje odwiedzających. Do klasycznych połączeń barw należą czerń i złoto, które powszechnie kojarzą się z luksusem. Ich wykorzystanie pozwoli firmie zapisać się w świadomości gości jako marka z segmentu premium, dobrze prosperująca na rynku. Ekskluzywne złocenia można wprowadzić do aranżacji za pomocą lakierowanych nóg mebli, elementów żyrandoli bądź też liter logo (o którym więcej za chwilę).

Gra światłem i lustrzanym odbiciem

Estetyka stoiska targowego należy do jednych z najważniejszych czynników przykuwających (lub wręcz przeciwnie – odwracających) uwagę gości imprez branżowych. Aktualnie do najczęściej wykorzystywanych elementów dekoracyjnych na targach należy efektowne logo 3D z połyskiem, często uzupełniane o lustrzane hasło reklamowe. Analogiczny efekt „wow” można osiągnąć, posługując się grą świateł. Powszechnym błędem jest stosowanie wyłącznie górnego systemu oświetlania. Zapadająca w pamięć zabudowa targowa powinna zawierać także podświetlane lady i elementy reklamowe, jak również imponujące kinkiety lub żyrandole. Tego rodzaju detale pozwolą lepiej wyeksponować zawartość stoiska, jak i skuteczniej zbudować pożądaną atmosferę.

detal-stoisko-targowe

Niecodzienne kształty, czyli detale architektoniczne

Nic nie przyciągnie uwagi odwiedzającego bardziej niż niespotykane formy i kształty. Futurystyczna aranżacja stoisk targowych to doskonały sposób na to, aby zapisać się w pamięci jako firma nowoczesna i zorientowana na przyszłość. Do cech stylu należą między innymi:

  • duże przestrzenie,
  • liczne przeszklenia,
  • punktowe oświetlenie,
  • obfitość bieli, czerni, szarości i granatów,
  • transparentne lub błyszczące powierzchnie.

Duże wrażenie może wywrzeć także pomysłowa organizacja stoiska na targach. Przy odpowiedniej dozie kreatywności wystawa może zamienić się w salon samochodowy, elegancki salon, sypialnię lub kuchnię. Dużą skutecznością charakteryzują się strefy funkcjonalne, które można wyodrębnić za pomocą wewnętrznych ścianek wykonanych z drewna, pleksi lub szkła. Odpowiednie projektowanie tego typu wystawy wymaga jednak wyczucia stylu i sporej wyobraźni – warto to zadanie powierzyć profesjonalnym architektom.

Poszukujesz kreatywnego projektu stoiska targowego? Zgłoś się do nas!

Kreatywne projektowanie przestrzeni staje się powoli standardem na targach i wystawach branżowych. Estetyczne i pomysłowe zaaranżowanie zabudowy to bez wątpienia zadanie trudne, wymagające pomocy specjalistów. Love Exhibitions Consulting to firma budująca indywidualne stoiska targowe w dowolnym miejscu na świecie. Jako jedni z nielicznych oferujemy projekt, zabudowę oraz fachowe wsparcie na każdym z etapów. Zapraszamy do kontaktu oraz zapoznania się z naszymi dotychczasowymi realizacjami.